Vlakem do Curychu (Zürich)

Vlakem do Curychu v roce 2020

„Člověk je od přirozenosti dobrý a kazí jej společnost.“ Víte, kdo je autorem tohoto citátu? Jistě, že víte. Jean Jacques Rousseau. Kdo jiný by to byl? Předběhl dobu, viďte? Když třeba řekl, že „Je velmi nesnadné uvažovat ušlechtile, když člověk myslí jen na to, jak si vydělat na chléb.“ Předběhl ji tak o sto osmdesát let. My to přece známe. Jenže od Abrahama Maslowa, amerického psychologa, který nám po sobě zanechal onu známou Maslowovu pyramidu potřeb, kterou nám sděluje, že člověk toužící po poznání, musí nejprve uspokojit své základní potřeby, ty fyziologické.

Jean Jacques Rousseau byl Švýcarem. Stejně jako třeba Carl Gustav Jung, nebo Karl Barth či Hermann Rorschach. Ano, to je ten autor těch zábavných obrázků, kterým se obecně říká projektivní test. Podíváte se na obrázek, něco vás napadne, a než se o svoji myšlenku s psychiatrem podělíte, zcenzurujete ji. Věřte, že ten psychiatr není hlupákem.
Čím to, že ze Švýcarska vzešlo tolik moudrých a světově uznávaných osobností? Může to být tím multi-kulturním prostředím, či rovnoprávností všech čtyř jazyků, se kterými se zde setkáte? Náboženskou svobodou nebo naopak kalvinismem, který zde má své kořeny a jak známo, kam se šířil, odsud se pak vracela ekonomická prosperita a vzdělanost? Každá země v Evropě je jedinečnou. Ale Švýcarsko, to je něco specifického.

Z Zurichu můžete vlakem do Ženevy a budete tam do tří hodin. Nebo do Basileje, a tato cesta zabere hodinku. Stejně tak, jako kdybyste chtěli zajet do Kostnice u Bodamského jezera.

Ex 1547 /
EN 466
EN 467 /
Ex 1540
Praha hl.n. 18:01 10:56
Tábor 19:19 9:39
České Budějovice 20:06 8:57
Linz Hbf 1:00 6:35
Salzburg Hbf 2:30 3:50
Innsbruck Hbf 4:31 1:28
Buchs SG 7:12 23:05
Zürich HB 8:20 21:40

Lůžkový vůz WLABmz826

Wifi El. zásuvka Sprcha Přeprava invalidů Přeprava kol Občerstvení

Klimatizovaný lůžkový vůz s oddíly Economy a Deluxe (oddíl se samostatnou sprchou a WC). Na chodbě se nachází WC a sprchový kout. Pokud si zakoupíte lůžko do oddílu DELUXE, máte WC i sprchový kout přímo v kupé. U průvodce je možno zakoupit drobné občerstvení a nápoje.

Lůžka mají k dispozici povlečený polštář a přikrývku. Kupé jsou třímístná (triple), je možno je upravit jako dvoulůžkové (double), popřípadě jednolůžkové (single). Ve všech kupé oddílech je k dispozici umyvadlo s teplou a studenou vodou.

Ceny jednosměrné jízdenky s lůžkem EKONOMY

EN 466 / EN 467 triple double single
VJE (cena od) 1436 Kč 1775 Kč 3132 Kč
Doprovázené dítě
(pouze rezervace)
679 Kč 1018 Kč 2375 Kč
Rezervace
k Interrail / Eurail
1170 Kč 1508 Kč 2860 Kč
Dospělý
(doprodej ve vlaku)
2730 Kč 3068 Kč 4420 Kč
Dítě
(doprodej ve vlaku)
882 Kč 1220 Kč 2572 Kč

Ceny jednosměrné jízdenky s lůžkem DELUXE

EN 466 / EN 467 triple double single
VJE (cena od) 1958 Kč 2297 Kč 4176 
Doprovázené dítě
(pouze rezervace)
1201  1540  3419 
Rezervace
k Interrail / Eurail
1690  2028  3900 
Dospělý
(doprodej ve vlaku)
3250  3588  5460 
Dítě
(doprodej ve vlaku)
1402  1740  3612 

Jak zakoupit jízdenky:

Jízdenky je možno zakoupit online na eshopu ČD, nebo na mezinárodní pokladně ČD. Jízdenky je možno zakoupit samostatně jak pro cestu Praha – Curych, tak i Curych – Praha. Tento spoj lze zakoupit v 90ti denním předprodeji. Vzhledem k častým výlukám, je často předprodej zkrácen, nebo je přímý lůžkový vůz během výluky zcela odřeknut.

Cena jednosměrné jízdenky je od 55€ v oddílech ekonomy a od 75€ v oddílech deluxe. (viz ceník výše). Při zakoupení Včasné jízdenky Evropa do Curychu na pokladně se neplatí 50 Kč za servisní poplatek. Počet jízdenek za nejnižší cenu je omezený.

 

Nabídka v eShopu ČD v roce 2019. Aktuálně je možné dohledat nejlevnější nabídku za 1820 Kč včetně lůžkového příplatku. 

Podmínky zvýhodněných jízdenek

Včasné jízdenky Evropa zakoupené u ČD jsou vázány na konkrétní spoj. Není je tedy možno využít na jiný datum ani vlak ve stejný den, než je uveden na jízdence. Tyto jízdenky je možno vrátit nejpozději den před odjezdem se srážkou 10% min 3 EUR za osobu.

Aktualizováno: 15.01.2020

Důležité odkazy:

Máte dotaz?

Pokud se chcete  na něco zeptat, nebo třeba poradit ostatním, napište do diskuze níže.