Vlakem k Baltu

Vlakem k Baltskému moři v roce 2020

Sezónní lůžkový vlak vypravovaný z Bohumína Vás za 14 hodin a 15minut doveze do polského Helu, kde vystoupíte 500m od pláže. Přímý spoj vyjíždí každý den od 26. června do 31. srpna 2020. Součástí vlaku jsou také přímé vozy do Łeby. Ve vlaku jsou řazeny lůžkové vozy (k dispozici je třímístný, double a single oddíl) a vozy na sezení 2. třídy. První třída ve vlaku řazena není.

Cesta:

Vlak vyjíždí z Bohumína přes Katowice, Bydgoszcz, Gdansk a Wladyslawowo.

Z Bohumína odjíždí spoj R 403 WYDMY v 17:33. Do stanice Hel přijedete v 7:48 ráno. Zpět ze stanice Hel odjíždí R 402 WYDMY v 18:04. Příjezd do Bohumína je následující den v 7:50.

R 403 /
TLK 50173
WYDMY
TLK55172 /
R402
WYDMY
Bohumín 17:33 7:50
Katowice 19:19 6:00
Bydgoszcz 2:58 23:14
Gdansk 4:47 21:20
Wladyslawowo 7:01 18:58
Hel 7:48 18:04

 Jízdní řád je pouze informativní.
Přesný jízdní řád si ověřte na www.cd.cz nebo pkp.pl

Jak zakoupit jízdenky:

Nejvýhodnější jízdenky bude možné zakoupit online na webu www.cd.cz/eshop, počítáme s dvouměsíčním předprodejem, ale jelikož jde o sezónní spoj, může být předprodej otevřen dříve. O začátku prodeje Vás budeme informovat.

Jízdenky (Včasná jizdenka Polsko) půjde zakoupit na eshopu ČD, nebo na pokladně ČD. Na pokladně je vždy jízdenka o 50 Kč dražší (a to za každou jednotlivou jízdenku). Cena za jeden směr v loňském roce byla od 629 Kč za jízdenku. Místenka k sezení stála na eShopu 0 Kč, na pokladně 79 Kč. Příplatek za lůžko byl 367 Kč. Ceny pro letošní rok Vám zveřejníme hned, jak budou dostupné.

 

Nabídka v eShopu ČD v roce 2019. Aktuálně ještě není možné jízdenky na tento spoj zakoupit.

POZOR: Včasná jízdenka Polsko nelze zakoupit jako jednosměrná z Polska. Je tedy možno zakoupit pouze Bohumín – Hel a jako zpáteční Bohumín – Hel – Bohumín. Jednosměrnou jízdenku Hel – Bohumín u ČD zakoupit nelze. Tuto jízdenku zakoupíte u polských železnic – ale pouze na pokladně.

Podmínky zvýhodněných jízdenek

Včasné jízdenky Polsko zakoupené u ČD jsou vázány na konkrétní spoj. Není je tedy možno využít na jiný datum ani vlak ve stejný den, než je uveden na jízdence. Tyto jízdenky NENÍ MOŽNO VRÁTIT ANI VYMĚNIT.

Aktualizováno: 15.01.2020

Důležité odkazy:

Máte dotaz?

Pokud se chcete  na něco zeptat, nebo třeba poradit ostatním, napište do diskuze níže.

Další tipy na cestu vlakem

 • Vlakem do Říma od 962 Kč / 37 €
  Výlet do Říma s přestávkou ve Vídni je možno absolvovat ve spolupráci Českých a Rakouských drah....
 • Železniční mapa Covid-19
  Aktuální informace o omezeních způsobené COVID-19 při cestování vlakem po České republice a Evropě. Denně aktualizováno. ...
 • Vlakem do Curychu od 1436 Kč / 55 €
  Přímý spoj do Curychu je denně vypravován z Prahy. ...
 • Vlakem do Benátek již od 959 Kč / 37 €
  Do Benátek je možné se z České republiky dostat velmi pohodlně, a to už s jedním přestupem. Přestupní stanicí v takovém případě pro vás bude rakouská Vídeň, kam přijíždí vlaky z Prahy, Pardubic, České Třebové, Brna a Břeclavi. Druhé spojení přijíždí od Bohumína, Ostravy a Přerova. Jízdní doklady lze zakoupit online a ani není nutno chodit na pokladnu na nádraží. ...
 • Rezervace míst k sezení ve vlacích Českých drah
  Mnohým z vás se může zdát systém rezervací u Českých drah složitý, někdy nepřehledný, někomu zase nesmyslný. Já se vám pokusím na několika řádcích přiblížit celou problematiku fungování rezervací. Řekneme si, co to jsou expresní rezervace, co na eShopu ČD znamená „Chci jen místenku“ nebo jestli v Pendolinu potřebuju vždycky místenku....