Vlakem do Říma

Vlakem do Říma v roce 2021

Výlet do Říma, stejně jako ten do Benátek, je ideální řešit s přestávkou ve Vídni. Tuto přestávku doporučujeme ideálně využít k poznávání tohoto krásného města a návštěvě Práteru.

Jízdenky zakoupíte pohodlně na webu dopravce, se kterým se máte z Česka v úmyslu cestovat. Aktuálně sem jezdí vlaky Českých drah a Regiojetu. Oba dopravci nabízí nákup jízdenek do Vídně přes svůj eShop.

Drahou část cesty, tu nejdůležitější, do Říma doporučujeme vyřešit přes eShop Rakouských drah ÖBB. Cestování nočním vlakem nabízí hned tři možnosti. První, ta nejlevnější, je cesta na sedačce. Sedadla v kupé je možné předělat do vodorovné polohy, a vlastně se tak ze sedačky rázem stane lůžko. Problém je, že proto, abyste si ze sedadla udělali pohodlnější lůžko budete potřebovat i sedadlo naproti vám.

Pokud nechcete řešit a strachovat se o další volné sedadlo, můžete si zrovna koupit jízdenku do lehátkového kupé. Lehátková kupé jsou podávána ve variantě 4 nebo 6 osob v kupé. Tyto kupé jsou smíšená a cestují zde muži a ženy bez rozdílu.

Pokud si chcete užít komfortu, anebo nechcete cestovat s cizími muži, je ideálním řešením využít lůžkových vozů. Kupé jsou zde striktně rozdělena na muže a ženy (pokud necestují páry a rodiny) a jsou ve variantách pro tři dvě a jednu osobu. Od toho se také odvíjí ceny jízdenky.

 

RJ 73 RJ 75 RJ 257
Praha 6:44 8:44 10:44
Pardubice 7:39 9:39 11:39
Brno 9:21 11:21 13:21
Břeclav 9:55 11:55 13:55
Wien 10:49 12:49 14:58

Z Vídně odjíždí spoj EN 40233 nightjet v 19:23. Vzhledem k možnému zpoždění z Prahy (např. střetu vlaku s osobou, kdy vyšetřování protáhne celou mimořádnost na 2-3 hodiny) doporučuji nechat si rezervu ve Vídni. Pozdější příjezd než 15 hodinu bych nevybíral.

Do stanice Roma Terminy přijedete v 9:22 ráno.

Zpět ze stanice Roma Terminy odjíždí nightjet EN 40294 v 18:58. Příjezd do Vídně je dle jízdního řádu následující den v 8:53. Z Vídně do Prahy jsou vypravovány přímé spoje v 9:10, 11:10 a 13:10. Opět doporučuji 2-3 hodinovou rezervu.

Jak zakoupit jízdenky:

V první polovině roku 2021 začaly České dráhy prodávat jízdenky na noční vlaky Rakouských spolkových drah (ÖBB) i na svém eShopu. Pohodlně si tedy můžete v rámci jednoho nákupu zakoupit jízdenky z kteréhokoliv stanice v České republice do hlavního města Itálie, Říma. Pokud je vaším výchozím bodem Vídeň, ani to není problém. I tyto jízdenky zakoupíte na výše zmíněném eShopu dopravce.

Zároveň stále zůstává možnost si jízdenky na cestu do Itálie či zpět zakoupit na kterékoliv mezinárodní pokladní přepážce ČD na nádražích.

Pokud z nějakého důvodu chcete řešit nákup jízdenek samostatně, potom je pro vás dobrou volbou nabídka Včasné jízdenky Evropa, kterou zakoupíte v 90denním předprodeji z Brna od 183 Kč / osoba, z Prahy od 367 Kč za osobu.

Jízdenku z Vídně zakoupíte na eshopu Rakouských drah od 29,90 Eur k sezení, od 49,90 Eur za lehátko a  od 89,90 Eur za lůžko.

Cena za jízdenku s místenkou na sezení na eshopu rakouských drah:

Cena za jízdenku s lehátkem na eshopu rakouských drah:

Cena za jízdenku s lůžkem na eshopu rakouských drah:

Podmínky a ceny pro cestu zpět jsou stejné.

Podmínky zvýhodněných jízdenek

Včasné jízdenky Evropa zakoupené u ČD jsou vázány na konkrétní spoj. Není je tedy možno využít na jiný datum ani vlak ve stejný den, než je uveden na jízdence. Tyto jízdenky je možno vrátit nejpozději den před odjezdem se srážkou 10% min 3 Eura za osobu.

Zvýhodněné jízdenky od Rakouských drah jsou platné také pouze na vybraný spoj. Na rozdíl od zvýhodněných jízdenek ČD, není možno tyto jízdenky vrátit ani vyměnit.

Aktualizováno: 15.01.2020

Důležité odkazy:

Tagy:   Itálie    noční vlaky    rezervace    Vlakem do Itálie    vlakem k moři

Máte dotaz?

Pokud se chcete  na něco zeptat, nebo třeba poradit ostatním, napište do diskuze níže.