Skip to content Skip to footer

Vlakem do Říma

Vlakem do Říma v roce 2023

Řím, hlavní město Itálie, je jedním z nejdůležitějších historických a kulturních center světa. Je plný antických památek, jako jsou Koloseum, Fórum Romanum a Pantheon, a také mnoho krásných kostelů, jako jsou Bazilika svatého Petra nebo Kaple svatého Jana na Lateráně.

Navštívit Řím znamená procházet se ulicemi plnými historie a architektury, které zahrnují gotické katedrály, barokní paláce a renesanční fontány. Město je také plné muzeí, galerií a parků, kde můžete strávit volný čas.

Jak realizovat svůj výlet do Říma vlakem a zároveň si užít třeba krásu Vídně?  Z Česka se můžete dostat do Vídně pohodlně vlakem s Českými drahami nebo Regiojetem, které nabízejí nákup jízdenek přes svůj eShop. Z Vídně jako do Benátek využijete noční vlak do Říma. Cestování nočním vlakem nabízí tři možnosti – cestu na sedačce, lehátkové kupé nebo lůžkové vozy. Každá z nich nabízí různý komfort a cenu, takže si můžete vybrat tu nejvhodnější pro vaše potřeby.

Průběh cesty

Pokud plánujete cestu z Vídně do Říma, vezměte v úvahu, že odjezd nočního vlaku EN 40233 je v 19:23. S ohledem na možné zpoždění z Prahy (například kvůli srážce s osobou, která může prodloužit mimořádnost až na 2-3 hodiny), doporučujeme si nechat rezervu v cílové stanici. Doporučujeme tak neplánovat příjezd do Vídně později než 15 hodinu.

Vlakem do ŘímaEN 40233
Vídeň - Řím
EN 40294
Řím - Vídeň
Wien Hbf19:188:52
Wien Meidling19:258:47
Bologna Centrale06:0523:21
Firenze S.M.N07:2622:14
Roma Termini10:4520:17

Jaká cesta vlakem je?

Pokud se rozhodnete cestovat vlakem do Říma, budete mít na výběr mezi třemi různými variantami cestování. Nejlevnější možností je cesta na sedačce, která je vhodná pro ty, kteří nepotřebují extra pohodlí. Středně drahou variantou je cesta v lehátkovém voze, který je rozdělený na 4 a 6 místné kupé. Tyto lehátkové vozy nejsou vybaveny sprchou, ale poskytují relativní dostatek prostoru pro cestující. Nejluxusnější a nejdražší variantou je cesta v lůžkovém voze, kde si můžete vybrat mezi 3 místným, dvoumístným nebo single lůžkem. Tyto lůžkové vozy jsou vybaveny sprchou a také poskytují skvělou snídani pro cestující.

Kolik stojí jízdenky a kde je koupit?

Jízdenky lze zakoupit nejen na pokladnách a eshopu Rakouských drah (ÖBB), ale i na eShopu Českých drah (ČD). Předprodej jízdenek začíná 180 dní před datem odjezdu, takže je dostatek času na plánování vaší cesty. ALE – ceny jsou kontingentovány, tedy že je určen počet jízdenek pro každou cenovou hladinu. To znamená, že čím dříve si jízdenku zakoupíte, tím vyšší šanci máte na nižší cenu.

Ceny v EURSparschiene odDospělá osobaDítě od 6 – 15 letInterrail / Eurail
Místo k sezení28,80100,2015,5013,50
Lehátko T657,70120,4035,7032,80
Lehátko T467,40130,6045,9042,40
Lůžko T396,20140,7056,0052,00
Double134,80160,9076,2071,30
Single197,40211,50-119,5

Storno podmínky

Jízdenky se slevou Sparschiene

Tyto jízdenky není možno vrátit ani vyměnit! Jízdenka je vázaná na osobu.

Ostatní jízdenky

Zrušení je možné bezplatně do 15 dnů před dnem platnosti. Poté, až do dne předcházejícího 1. dni platnosti, se platí storno poplatek za osobu ve výši 50 % ceny jízdenky, nejméně však 15 eur.

Vysokorychlostní vlaky Trenitalia a ItaloTreno

Vysokorychlostní vlaky v Itálii, známé také jako Frecce, jsou oblíbeným a efektivním způsobem dopravy pro místní obyvatele i turisty. Tyto vlaky jezdí rychlostí až 300 km/h a spojují hlavní města v celé zemi, například Řím, Florencii, Milán a Benátky. Nabízejí pohodlný a komfortní způsob cestování s vybavením, jako je Wi-Fi a stravování na palubě.

Hlavním provozovatelem vysokorychlostních vlaků v Itálii je společnost Trenitalia. Její vlaky Frecciarossa, což v italštině znamená “Červený šíp”, jsou nejrychlejší a nejluxusnější variantou. Tyto vlaky dosahují maximální rychlosti 300 km/h a nabízejí služby v první, prémiové a business třídě. Mají také palubní vybavení, jako jsou elektrické zásuvky, Wi-Fi a restaurační vůz. Trenitalia provozuje také vlaky Frecciargento a Frecciabianca, které jsou o něco pomalejší, ale stále nabízejí pohodlný a komfortní způsob cestování.

Dalším provozovatelem vysokorychlostních vlaků v Itálii je společnost ItaloTreno. Je to soukromá společnost a jezdí po stejných tratích jako Trenitalia. Vlaky společnosti Italo, známé pod názvem Italo, jsou navrženy tak, aby byly pohodlnější než vlaky společnosti Trenitalia, s vybavením, jako je bezplatné wi-fi připojení, palubní portál a větší prostor pro zavazadla. Nabízí také různé třídy, například Prima, Club a Smart, a má flexibilnější systém jízdného než Trenitalia. Vlaky Italo jsou dobrou alternativou pro cestující, kteří hledají větší pohodlí a flexibilitu při cestování vysokorychlostním vlakem v Itálii.

Rychlovlaky na trase Bologna - Řím

Při porovnávání možností vysokorychlostních vlaků mezi Boloňou a Římem nabízí společnosti Trenitalia i ItaloTreno časté a pohodlné spojení. Vlaky Frecciarossa společnosti Trenitalia jsou nejrychlejší variantou s dobou jízdy přibližně 1 hodina a 10 minut. Nabízejí různé třídy a vybavení na palubě, například Wi-Fi a restaurační vůz. Na druhé straně vlaky ItaloTreno Italo rovněž nabízejí pohodlnou a rychlou variantu s dobou jízdy přibližně 1 hodina a 15 minut. Trenitalia i ItaloTreno nabízejí několik odjezdů denně, takže cestující si snadno najdou vhodný čas odjezdu. Volba mezi těmito dvěma vlaky nakonec závisí na prioritách cestujícího, jako je pohodlí, cena jízdného a vybavení.

Zanechat komentář