Skip to content Skip to footer

Vlakem do Chorvatska

Plánujete vyrazit v létě do Chorvatska? Nechte auto doma a využijte pohodlný a levný způsob, jak se na dovolenou dopravit. V roce 2023 budou jezdit do Chorvatska hned dvě přímá spojení (z Prahy a Bratislavy/Vídně) , mezi kterými si můžete vybrat a vyrazit za zážitky beze stresu z dlouhého řízení.

První spoj, společnosti Regiojet, je dle jízdních řádů Správy železnic plánován od 19. května do 5. října 2023 . Vlak se zastávkami v Brně a Bratislavě míří do chorvatské Rijeky. Oproti minulých dvou sezón letos nepojede do Splitu. Trochu jinou trasu budou nabízet rakouské železnice ÖBB ve spolupráci se ZSSK z Bratislavy. Přes Vídeň, Graz a slovinský Maribor se tímto vlakem dostanete do Záhřebu a Splitu. Spoj je naplánován na letní sezónu, využít ho můžete mezi 3. květnem a 7. říjnem 2023. ÖBB bude navíc vypravovat autovlak, takže si s sebou můžete vzít i vlastní auto, nebo motorku  a pohybovat se po Chorvatsku zcela svobodně.

Autovlak do Chorvatska v roce 2023

V roce 2023 se do Chorvatska – konkrétně do Splitu autovlakem z ČR nedostanete. České dráhy autovlak do Chorvatska nevypravují, naposledy spoj vyjel v roce 2009. Proto, pokud chcete cestovat vlakem a mít s sebou vlastní auto nebo motorku, musíte do Bratislavy a Vídně.

Autovlak do chorvatského Splitu bude vypravován společností ÖBB ve spolupráci s ZSSK. Jeden vůz pro přepravu automobilů a motorek pojede z Bratislavy a další dva se připojí ve Vídni.