Vlakem do Chorvatska

Hlavní město
ZÁHŘEB

Počet obyvatel
4,1 MILIONU

Jazyk
CHORVATŠTINA

Měna
KUNA

Plánujete vyrazit v létě do Chorvatska? Nechte auto doma a využijte pohodlný a levný způsob, jak se na dovolenou dopravit. V roce 2021 budou jezdit do Chorvatska hned dvě přímá spojení (z Prahy a Bratislavy/Vídně) , mezi kterými si můžete vybrat a vyrazit za zážitky beze stresu z dlouhého řízení.

První spoj, společnosti Regiojet, vyrazí do Chorvatska z Prahy již 28. května 2021. Vlak se zastávkami v Brně, Bratislavě a Budapešti míří do chorvatské Rijeky a také jižněji položeného Splitu. Trochu jinou trasu budou nabízet rakouské železnice ÖBB z Bratislavy. Přes Vídeň, Graz a slovinský Maribor se tímto vlakem dostanete do Záhřebu a Splitu. Spoj je naplánován na letní sezónu, využít ho můžete mezi 18. červnem a 10. zářím 2021. ÖBB bude navíc vypravovat autovlak, takže si s sebou můžete vzít i vlastní auto, nebo motorku  a pohybovat se po Chorvatsku zcela svobodně.

Která místa navštívit v Chorvatsku

Vlakem do Chorvatska s Regiojetem

Vlakem do Chorvatska s Regiojetem

Jízdenky Regiojetu do Chorvatska jsou v prodeji od 18.2.2021. První vlak z Prahy je plánován na 28. května 2021 a bude směřovat do chorvatské Rijeky a Splitu, odkud následně Regiojet vypraví celou řadu navazujících autobusů.

pokračovat ve čtení

Autovlak do Chorvatska v roce 2021

V roce 2021 se do Chorvatska – konkrétně do Splitu z ČR nedostanete. České dráhy autovlak do Chorvatska nevypravují, naposledy spoj vyjel v roce 2009. Proto, pokud chcete cestovat vlakem a mít s sebou vlastní auto nebo motorku, musíte do Bratislavy a Vídně.

Autovlak do Splitu v roce 2021

Autovlak do chorvatského Splitu bude vypravován společností ÖBB ve spolupráci s ZSSK  2x týdně –  v úterý a pátek ve směru do Chorvatska a ve středu a sobotu z Chorvatska a to od 18. června do 10. září 2021.. Jeden vůz pro přepravu automobilů a motorek pojede z Bratislavy a další dva se připojí ve Vídni.

Železniční společnosti v Chorvatsku

Hrvatske željeznice

Webové stránky

Jízdní řád

Tel: +385 1 3782 583